Teknik Analiz Dünyasına Hoşgeldiniz

Paylaşmak Güzeldir.

  • DİKKAT: Formüller, Sistemler sadece eğitim amaçlıdır. Alım satım, olası anapara kaybı ve diğer kayıplar dahil olmak üzere "YÜKSEK RİSK" içerir.
  • Mucize teknik gösterge yoktur, sadece doğru veya yanlış kullanılan göstergeler vardır.

Oscillator Flat Market Indicator (FMI) by Piotr Wojdyło

Teknik analizde fiyatın yönü veya trendin devamıyla ilgili fikir veren matematiksel modellerdir. Trend oluşmamış piyasalarda fiyatlar yatay bir bantta hareket ederken trendin içinde düzeltme seviyelerini tespit eden indikatörlere OSİLATÖR denir

algoritma

e iπ +1=0
Katılım
23 Eki 2020
Mesajlar
1,407
Puanları
63
Flat Market Indicator (FMI)

{FLAT MARKET INDICATOR (FMI) by Piotr Wojdyło}
{wskaźnik "płaskiego rynku"}

per1:=Input("Period",1,200,17);
MMA:=Mov(C,per1,E);
SMMA:=Mov(MMA,per1,E);
IMPETMMA:=MMA - Ref(MMA,-1);
IMPETSMMA:=SMMA - Ref(SMMA,-1);
DIVMA:= Abs(MMA - SMMA);
AVERIMPET:= (IMPETMMA+IMPETSMMA)/2;
TDF:= Power(DIVMA,1)*Power(AVERIMPET,3);
NTDF:=TDF/HHV(Abs(TDF),per1*3);
0.05;Abs(ntdf);


Interpretacja:

Oba wskaźniki ("Trend Direction & Force Index" i "Flat Market Indicator (FMI)") różnią się tylko tym, że FMI przyjmuje wartości od zera do 1 i wskazuje tylko trend lub konsolidacje, natomiast TDF może przyjmować wartośći od -1 do 1 i wskazywać w ten sposób również kierunek trendu. Najwygodniej przedstawiać graficznie oba wskaźniki jako histogram. (W załączeniu zrzuty ekranu ze wskaźnikami)
W okresach konsolidacji wskaźniki przyjmują bardzo niskie wartości bliskie zeru nie przekraczające z reguły wartości 0.05 (oraz -0,05 dla TDF), którą wyznaczyłem arbitralnie jako sygnałową linie horyzontalną. Wskaźnik gwałtownie przyspiesza do większy wartości gdy kończy się okres horyzontalnych wahań i obecny ruch ma sporą szansę stać się trwałym trendem. Zakładam, że dopóki wskaźnik porusza się powyżej lini sygnału i nie zejdzie do niskich wartości poniżej 0,05 na przynajmniej dwa słupki trwa trend. A wiec zejście wskaźnika poniżej lini sygnału na okres jedengo słupka i powrót do wyższych wartości należy interpretować jako chwilowe osłabienie trendu i zakładać że dalej on istnieje. Dopiero gdy wskaźnik utrzymuje się na poziomie poniżej 0,05 przynajmniej przez 2 słupki możemy uznać że rynek najprawdopodobniej zaczyna poruszać się w trendzie horyzontalnym.
Dodatkowo możemy oceniać siłę trendu w zależności od wartości wskaźnika - gdy wskaźnik osiaga 1 trend jest silny (-1 dla TDF oznacza silny trend Spadkowy) i generalnie wartości powyżej 0,6 należy tak interpretować. Gdy wskaźnik maleje należy uważać bowiem znaczy to, że trend traci swój impet.​
Source / From:
Piotr Wojdyło - modlicha[at]poczta[dot]onet[dot]pl​
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap