Teknik Analiz Dünyasına Hoşgeldiniz. Paylaşmak Güzeldir.

Yayından kaldırmak istediğiniz formüller için algoritmabul@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz... 

• DİKKAT: Formüller, Sistemler sadece eğitim amaçlıdır. Alım satım, olası anapara kaybı ve diğer kayıplar dahil olmak üzere "YÜKSEK RİSK" içerir.

Serbest Yazı https://www.algoritmabul.com nedir ? Ne değildir ?

Serbest Yazı

algoritma

eiπ + 1 = 0
Algorithmist
Algoritma
Paylaşmak Güzeldir.
Finans piyasalarındaki dalgalanmaları anlamak ve kâr elde etmek isteyen yatırımcılar için teknik analiz, zaman içinde büyük bir evrim geçirdi. 17. yüzyılda pirinç ticareti yapan Japon tüccarlar arasında ortaya çıkan mum grafikleri, teknik analizin temelini atmıştı. O günden bugüne, bu antik grafikleme teknikleri modern finans dünyasına adapte edilerek çok sayıda yeni araç ve gösterge geliştirildi.

Teknik analizin özü, geçmiş fiyat hareketlerini inceleyerek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışmaktır. Grafik analizi, trend çizgileri, formasyonlar ve göstergeler gibi araçlar kullanılarak piyasa psikolojisi anlaşılmaya çalışılır. Ancak, unutmamak gerekir ki, teknik analiz bir kesinlik aracı değildir; bunun yerine, olasılıkları değerlendirme amacını taşır.

Günümüzde, teknik analiz finans dünyasının ayrılmaz bir parçasıdır. Hisse senetleri, döviz, kripto paralar ve emtialar gibi farklı varlık sınıflarında yatırım yapanlar, teknik analizi kendi stratejilerine entegre etmek suretiyle daha bilinçli kararlar alabilirler. Bu sayede, piyasa hareketlerini daha iyi anlayarak risklerini yönetebilir ve kâr elde etme şanslarını artırabilirler.

Her şeyin teknik analizle başladığı bu finansal serüven, yatırımcılara geçmişin ışığında geleceği anlama fırsatı sunar. Ancak, her yatırımcının kendi stratejilerini oluşturması ve piyasa koşullarını dikkatlice değerlendirmesi gerektiğini unutmamak önemlidir. Unutmayın, finans piyasaları her zaman değişken ve tahmin edilemezdir.

algoritmabul.com başlangıç ;
internette bir indikatör aradığımda google doğru yönlendirmediğini fark ettim formüllerde kullanılan herhangi bir ifadenin örnek: cum ifadesinin diğer hangi gösterge indikatör yada taramada kullanılıp kullanılmadığı ifadenin diğer alabileceği değerler ve daha fazlası için diğer ifade biçimlerine ihtiyaç duydum bu tamamen kişisel bir ihtiyaç.

googla da yine çok duyduğumuz avcı matriks veya avcı metastock yazarsanız google size formülü gösterir çıkan formülün kaynağı ise tam olarak Inverse Fisher Transform by John Ehlers ile karşılaşırsınız. Formülü ilk yazan ilk oluşturana ulaşabilmeniz zordur. Algoritmabul.com bir konuya bakarken en altta benzer konular veya benzer kaynakları görebilirsiniz. Bu bize hız kazandırır.

Burada amaç en hızlı biçimde formülün ilk kaynağını bulup sonuca ulaşabilmektir. Paylaşılan her formül kaynağı belirtilerek paylaşılmıştır.
Size ait olduğunu bildiğiniz bir formül izniniz dışında paylaşılmışsa veya paylaşımdan kaldırmak istiyorsanız iletişime geçebilirsiniz.
Bu çok önemlidir.

Özellikle başkaları tarafından ücret istenen sistem veya diğer formüllerin yazılma mantığını paylaşabilmeyi hedefliyoruz.
Hiç bir ticari beklentimiz veya kaygımız yoktur.
Ücretsizdir.

Son düzenleme:

algoritma

eiπ + 1 = 0
Algorithmist
Algoritma
Sadece e-posta onaylı Üyeler
Teknik Analiz Öğreniyorum sayfasına ulaşabilir.

Teknik Analiz öğreniyorum -ileri teknik analiz uygulamaları bölümü açılacaktır.
ileri teknik analiz uygulamaları bölümüne sadece katılım sağlayan ulaşabilecektir.
Bu konuda kullanıcıların fikrine veya nasıl olursa daha adaletli olur düşüncesindeyim.

Bizim fikrimiz 10 farklı formül gönderisinde bulunan Kayıtlı üyeler bu bölüme ulaşabilecektir.

Düşünsenize (ki ben düşündüm) Türkiye de formülümü paylaşıyorum paylaş senin de çoğalsın dedik komik ama neden olmasın

Grafik resmi eklemek isteyenler için sadece xu100 tahvil xu30 x30yvade goldgr xauusd grafik resimlerine izin verilecektir.
hiç bir şekilde yukarıdakilerin haricinde bir grafik eklenemez veya bahsedilemez. Bist de işlem gören bir hisseden bahsedilmesi veya grafiğinin paylaşılması halinde bu yayınlanmaz ve kullanıcı uyarılır . Bu tekrarlanırsa kullanıcı engellenir.
Bizim işimiz paylaşmak. Yoğunluğumuz sadece matematik , formüller ve grafikler içindir.
Teknik analizde neden nasıl niçin ne zaman için zaman sarf edeceğiz.

Son düzenleme:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap