Teknik Analiz Dünyasına Hoşgeldiniz. Paylaşmak Güzeldir.

Yayından kaldırmak istediğiniz formüller için algoritmabul@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz... 

• DİKKAT: Formüller, Sistemler sadece eğitim amaçlıdır. Alım satım, olası anapara kaybı ve diğer kayıplar dahil olmak üzere "YÜKSEK RİSK" içerir.
  • “Hiç zengin olan bir teknik analist görmedim” diyenlere hep gülmüşümdür. Bu kadar saçma ve küstahça bir şey daha duymadım. Dokuz yıl boyunca temel analiz kullandıktan sonra, teknik analizci olarak zengin oldum. “ (Marty Schwartz)

Al Sat Sistemi Pathfinder Trading System by Nelson Freeburg

Bir ticaret sistemi, finansal piyasalarda alım satımla ilgili belirli kurallara sahip belirli ayarlara dayanır. Bir dizi işlemin istatistiksel bir analizini alır ve ondan kar sağlayan geçmiş performansları içerir. Bu stratejiyi bir ticaret sistemi olarak adlandırmadan önce, başarısını ve bir süre başarılı kalma yeteneğini garanti altına almak için bir dizi teste tabi tutulur. Bir ticaret stratejisi asla sabit bir karı garanti etmez. Kısa sürede kar etmek için "al" ve "sat" sinyalleri sağlayacak belirli algoritmalardan veya ayarlamalardan oluşur. Pazar her zaman değiştiği ve algoritmalarda veya ticaret sisteminde yapılan yeni ayarlamaların da değişmesi gerektiğinden, asla sabit bir kar oranını garanti etmez. Alım satım sistemleri genellikle zaman içinde görülür, hisse senetleri ve forex piyasaları sürekli alım veya satım sinyalleri verir.

algoritma

eiπ + 1 = 0
Algorithmist
Algoritma
Rev. 02/21/97
To recreate the Pathfinder currency trading system (described in the October1996 interview with Nelson Freeburg) in MetaStock for Windows, open two charts,one of the desired currency and the other of Treasury bonds. For this example,I used the Swiss Franc. Choose Tile from the Window menu so both charts arevisible. Drag the T-bonds price bar and drop it on the heading of the currencychart. Your currency chart should now have T-bonds plotted in the top innerwindow of the chart. Click on the T-bonds plot in the currency chart so it'sselected (that is, little squares appear on the price bars). You will needto select the T-bonds plot each time before running a system test. The selected plot tells the MetaStock System Tester what to use for "P". Next, chooseSystemTester from the Tools menu, and then New to create a new system. Enter the following system rules, stops, and options and then run the test.​

Pathfinder Trading System
Enter Long:
Mov(C,6,S) > Ref(Mov(C,6,S),-1) AND
Mov(P,3,S) > Mov(P,25,S) AND
Alert(Cross(Mov(C,9,S),Mov(C,18,S)),10)

Close Long:
Cross(Mov(C,18,S),Mov(C,9,S))

Enter Short:
Mov(C,6,S) < Ref(Mov(C,6,S),-1) AND
Mov(P,3,S) < Mov(P,25,S) AND
Alert(Cross(Mov(C,18,S),Mov(C,9,S)),10)

Close Short:
Cross(Mov(C,9,S),Mov(C,18,S))

Maximum Loss Stop:
Long and short positions
Maximum loss of 0.016 points.

Initial equity: Points only
Positions: Long and short
Trade Price: Open
Trade delay: 1​

Note that the maximum stop loss amount should be changed to 0.032 for the British Pound and 0.02 for the Australian and Canadian dollars when testing these contracts.
-- Allan J. McNichol, Equis International​
Source / From:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap