Teknik Analiz Dünyasına Hoşgeldiniz. Paylaşmak Güzeldir.

Her ayın 1 inci günü Üye olabilirsiniz.

Ne Aradığını Bilmeyen Bulduğunu da Anlayamaz

 

  • DİKKAT: Formüller, Sistemler sadece eğitim amaçlıdır. Alım satım, olası anapara kaybı ve diğer kayıplar dahil olmak üzere "YÜKSEK RİSK" içerir.
  • “Hiç zengin olan bir teknik analist görmedim” diyenlere hep gülmüşümdür. Bu kadar saçma ve küstahça bir şey daha duymadım. Dokuz yıl boyunca temel analiz kullandıktan sonra, teknik analizci olarak zengin oldum. “ (Marty Schwartz)

Al Sat Sistemi Tillson T3 And Stdev Stratejisi

Bir ticaret sistemi, finansal piyasalarda alım satımla ilgili belirli kurallara sahip belirli ayarlara dayanır. Bir dizi işlemin istatistiksel bir analizini alır ve ondan kar sağlayan geçmiş performansları içerir. Bu stratejiyi bir ticaret sistemi olarak adlandırmadan önce, başarısını ve bir süre başarılı kalma yeteneğini garanti altına almak için bir dizi teste tabi tutulur. Bir ticaret stratejisi asla sabit bir karı garanti etmez. Kısa sürede kar etmek için "al" ve "sat" sinyalleri sağlayacak belirli algoritmalardan veya ayarlamalardan oluşur. Pazar her zaman değiştiği ve algoritmalarda veya ticaret sisteminde yapılan yeni ayarlamaların da değişmesi gerektiğinden, asla sabit bir kar oranını garanti etmez. Alım satım sistemleri genellikle zaman içinde görülür, hisse senetleri ve forex piyasaları sürekli alım veya satım sinyalleri verir.

Bogac

the authority
Algorithmist
Katılım
28 Ocak 2021
Mesajlar
22
Bu stratejide Tillson T3 indikatörünün renk değişimi ile koşulun gerçekleştiği bardaki en yüksek veya en düşük seviyeyi kaydedip sonraki barın bu seviyenin altında veya üzerinde olması halinde işleme girilmesi, aynı zamanda bunu yaparken Tillson T3 ün daha önceki seviyelerinin de kontrolünü yaparken, belli bir standart sapmanın üzerinde bunu gerçekleştirmesini sağlayacağız.

AL FORMÜLÜ;
ind:=TILL((H+L+2*C)/4,8,0.7);
X1:=valuewhen(1.,cross(ind,ref(ind,-1)),h);
ind>ref(ind,-1) and ref(ind,-2)>ref(ind,-1) and c<X1 and STDEV()>?
SAT FORMÜLÜ;
ind:=TILL((H+L+2*C)/4,8,0.7);
X1:=valuewhen(1.,cross(ref(ind,-1),ind),l);
ind<ref(ind,-1) and ref(ind,-2)<ref(ind,-1) and c>X1 and STDEV()>?

1)Optimizasyon için ind satırındaki (8 ve 0.7) yerine (opt1 ve opt2) yazabilirsiniz)
2)STDEV standart sapma anlamına gelir ve volatilite ölçer bir nevi yataydan kaçmaya çalışırız. Matrikste Standart Deviasyon Varyans olarak gömülüdür. Kodu uygulayacağınız her enstrümanın STDEV seviyeleri farklı olacağından bu kısmı size bırakıyorum kendiniz indikatörü açıp uygun seviyeyi belirleyebilir veya optimizasyon yapabilirsiniz. Soru işareti yerine hangi seviyeyi yazarsanız kod o seviyenin üzerinde çalışır. Bu seviyeyi optimizasyon etmek isterseniz ? yerine OPT3 yazarak doğru seviye aralıklarını optimize edebilirsiniz.
3)Formül kısa, öz ve geliştirmeye müsaittir. Burada dikkat çekmek istediğim nokta (ref) fonksiyonudur. Al formülü için ref(ind,-2)>ref(ind,-1) yazdığını göreceksiniz. Mantık şudur=2 bar önceki seviyesi 1 bar önceki seviyesinden büyük olsun. Soru şudur=Madem al koşulu yazıyoruz neden her iki seviye şimdiki seviyeden küçük değil? 2 bar önceki seviye büyük olup, 1 bar sonraki seviye küçük olduğunda ve şimdiki seviye 1 bar önceki seviyeden büyük olduğunda MUHTEMEL DÖNÜŞÜ yakalamış oluruz. V şeklinde bir yapı düşünün ve bu V nin en alt kısmı bizim ref(ind,-1) kodumuz olur. V nin sol eğimi düşen bir trendin son kalesidir. Sağ eğimin başı ise şimdiki fiyattır. Dolayısıyla muhtemel dönüşü yakalamak için uygundur diye düşünüyorum. Gördüğünüz gibi fonksiyonları kullanarak pek çok şey mümkün yeter ki ne istediğinizi bilin. Hatam varsa affola şimdiden, sevgiler.
 
Son düzenleme:

beyazcocuk

Algorithmist
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
1
bunları explorer a kopyaladım olmadı.yazım hatası diyor.neyı yanlıs yaptım?
 

algoritma

eiπ + 1 = 0
Algorithmist
Algoritma
Katılım
23 Eki 2020
Mesajlar
1,789
bunları explorer a kopyaladım olmadı.yazım hatası diyor.neyı yanlıs yaptım?
Kod:
ind:=TILL((H+L+2*C)/4,8,0.7);
X1:=valuewhen(1.,cross(ind,ref(ind,-1)),h);
ind>ref(ind,-1) and ref(ind,-2)>ref(ind,-1) and c<X1 and STDEV()>?
en sondaki soru işareti yerine istediğiniz rakamı yazın
istediğiniz rakam derken sadece stdev() ind olarak kaydedip kaç sonucunu ürettiğine bakınız

hatta
boş ind builder açıp
ind:=TILL((H+L+2*C)/4,8,0.7);
X1:=valuewhen(1.,cross(ind,ref(ind,-1)),h);
ind;
ref(ind,-1);
ref(ind,-2);
x1;
c

kaydetip gozlemleyin
hemen altına bir ind builder daha açıp
stdev()

kaydetip gözlemleyin

stdev.jpg
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap