Teknik Analiz Dünyasına Hoşgeldiniz. Paylaşmak Güzeldir.

Yayından kaldırmak istediğiniz formüller için algoritmabul@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz... 

• DİKKAT: Formüller, Sistemler sadece eğitim amaçlıdır. Alım satım, olası anapara kaybı ve diğer kayıplar dahil olmak üzere "YÜKSEK RİSK" içerir.

Eğitim Visual Studio Code (TÜMLEŞİK GELİŞTİRME ORTAMI)

Teknik Analiz Eğitimi
Visual Studio Code (TÜMLEŞİK GELİŞTİRME ORTAMI)
şu adresten
Download for Windows
Stable Build

yazan yere tıklayarak bilgisayarımıza indiriyoruz ve kuruyoruz ekranı hızlıca tanıyalım
visualstudiocode.jpg

program açıkken ctrl+shift+p basarsanız yukarda açılan alana configure display language yazıp seçerek dili türkçe yapabilirsiniz

her kod parçası için geçerlidir ********************************************************************************************************************
kod şuysa
import yfinance as yf
import os

programı çalıştırmadan önce
terminale yazmanız gereken
pip install yfinance
veya upgrade etmek için
pip install --upgrade yfinance

her import dosyası sizde olmalı install etmelisiniz

Neden visual studio code kullanmalıyım ?
Visual Studio Code (VS Code), birçok geliştirici tarafından tercih edilen bir entegre geliştirme ortamıdır. İşte neden Visual Studio Code'u kullanmanız gerekebileceğine dair bazı nedenler:

1. Ücretsiz ve Açık Kaynak: VS Code, ücretsizdir ve açık kaynaklı bir projedir. Bu, geliştiriciler için maliyet açısından çekici bir seçenektir.
  2. Genişletilebilirlik: VS Code, birçok eklenti ve uzantıyla desteklenir. Bu sayede, geliştirme iş akışınızı ihtiyacınıza göre özelleştirebilirsiniz. Farklı diller ve çerçeveler için eklentileri yükleyebilirsiniz.
  3. Çapraz Platform Desteği: VS Code, Windows, macOS ve Linux gibi farklı işletim sistemlerinde çalışabilir. Bu, geliştiricilerin tercih ettikleri platformda rahatça çalışmalarına olanak tanır.
  4. Hafif ve Hızlı: VS Code, hafif bir kod düzenleyici olup hızlı başlatma ve düşük kaynak tüketimi sunar.
  5. Derin Bağlantılar: VS Code, birçok programlama dili ve hizmetle entegrasyon sağlayan eklentilere sahiptir. Bu, kod yazma, hata ayıklama ve dağıtım süreçlerini kolaylaştırır.
  6. Zengin Özellikler: VS Code, otomatik kod tamamlama, kod katmanları, hata ayıklama ve git entegrasyonu gibi bir dizi özellik sunar. Bu, geliştirme sürecinizi verimli hale getirir.
  7. Topluluk Desteği: VS Code, büyük bir aktif kullanıcı ve geliştirici topluluğuna sahiptir. Sorunlarınıza çözüm bulmanız veya yeni beceriler öğrenmeniz için kaynaklar bolca mevcuttur.
  8. Visual Studio ile Entegrasyon: Microsoft'un Visual Studio IDE'si ile benzer bir markaya sahip olsa da, VS Code daha hafif bir alternatiftir. Bu nedenle, daha hafif bir geliştirme aracı arayanlar için ideal olabilir.
Ancak, en uygun kod düzenleyici veya geliştirme ortamı, kişisel tercihlere, proje gereksinimlerine ve deneyime bağlıdır. VS Code, birçok geliştirici için mükemmel bir seçenek olabilir, ancak bazı durumlarda farklı bir IDE veya düzenleyici daha uygun olabilir. İşte kullanım kararınızı etkileyen bazı faktörler:
  • Projenizin türü ve gereksinimleri.
  • Hangi programlama dillerini ve çerçeveleri kullanıyorsunuz.
  • Kişisel tercihleriniz ve deneyiminiz.
  • Hangi ek özelliklere ve entegrasyonlara ihtiyaç duyduğunuz.
binlerce kütüphane ve kaynak dosya var ta-lib bunlardan sadece 1 tanesi

Son düzenleme:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap