Teknik Analiz Dünyasına Hoşgeldiniz. Paylaşmak Güzeldir.

Üye Olma ve Üyelik Sorunlarınız için İletişim algoritmabul@gmail.com

  • DİKKAT: Formüller, Sistemler sadece eğitim amaçlıdır. Alım satım, olası anapara kaybı ve diğer kayıplar dahil olmak üzere "YÜKSEK RİSK" içerir.
  • “Hiç zengin olan bir teknik analist görmedim” diyenlere hep gülmüşümdür. Bu kadar saçma ve küstahça bir şey daha duymadım. Dokuz yıl boyunca temel analiz kullandıktan sonra, teknik analizci olarak zengin oldum. “ (Marty Schwartz)

Al Sat Sistemi Bull Fear/Bear Fear with DX System

Bir ticaret sistemi, finansal piyasalarda alım satımla ilgili belirli kurallara sahip belirli ayarlara dayanır. Bir dizi işlemin istatistiksel bir analizini alır ve ondan kar sağlayan geçmiş performansları içerir. Bu stratejiyi bir ticaret sistemi olarak adlandırmadan önce, başarısını ve bir süre başarılı kalma yeteneğini garanti altına almak için bir dizi teste tabi tutulur. Bir ticaret stratejisi asla sabit bir karı garanti etmez. Kısa sürede kar etmek için "al" ve "sat" sinyalleri sağlayacak belirli algoritmalardan veya ayarlamalardan oluşur. Pazar her zaman değiştiği ve algoritmalarda veya ticaret sisteminde yapılan yeni ayarlamaların da değişmesi gerektiğinden, asla sabit bir kar oranını garanti etmez. Alım satım sistemleri genellikle zaman içinde görülür, hisse senetleri ve forex piyasaları sürekli alım veya satım sinyalleri verir.

algoritma

→ein+1=0←
Algorithmist
Algoritma
Katılım
23 Eki 2020
Mesajlar
1,682
The system is a trend follower that appears to get you in at the early in a trend. If the trend breaks down for any reason, the system seems to take you out with relatively little pain, and there is a relatively high percentage of losing trades (usually around 50%). Therefore, the system seems to perform best on issues that are prone to make prolonged moves. The trick is to find those issues. I do admit that the system is not perfect; for instance, it is my belief that the exit could be improved on winners to preserve more profit. However, I've been unable to develop an alternative exit that improves the system return.
I've been trading this system myself for about a year and have had good results. Even in the April-September period when everything seemed to stall and move sideways, I was, at least able to hold my own and maintain my capital until the October break-always started to occur. For awhile, until I got bored with it, I phantom traded this system in the Yahoo Investment Challenge. I typically made about 20% a month using the system in that venue.​

Bull Fear/Bear Fear with DX System
Enter long:
n :=opt2{Time periods};
BullFear := (HHV(HIGH,n) - LLV(HIGH,n))/2 + LLV(HIGH,n);
Cross(CLOSE,bullfear) AND
DX(10) > opt1
Close long:
n :=opt2{Time periods};
BearFear := (HHV(LOW,n) - LLV(LOW,n))/2 + LLV(LOW,n);
CLOSE < bearfear​

Optimize the time periods from 10 to 50 in increments of 1 while testing the DX from 5 to 30 in increments of 5 (you can do it in increments of 1 but it takes longer). Once the Optimal time period is determined in this manner, then retest with the determined optimal time period and the DX in increments of 1. Note that this system is intended to be a stop and reverse system and you can use it to go short as well if you'd like to.

Jeff​
Source / From:
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap