Teknik Analiz Dünyasına Hoşgeldiniz. Paylaşmak Güzeldir.

Yayından kaldırmak istediğiniz formüller için algoritmabul@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz... 

• DİKKAT: Formüller, Sistemler sadece eğitim amaçlıdır. Alım satım, olası anapara kaybı ve diğer kayıplar dahil olmak üzere "YÜKSEK RİSK" içerir.
  • Mucize teknik gösterge yoktur, sadece doğru veya yanlış kullanılan göstergeler vardır.

Hareketli Ortalama Chande's Vidya Using P Variable - Version I

Hareketli Ortalamalar Göstergeler arasında en çok kullanılan indikatördür. Trend takip eden özelliği bulunmakla birlikte son geçmişte kalan belli bir zaman diliminin ortalaması alınarak, şuan ki fiyatın trende ne derece uzak olduğunu gösterir.

algoritma

eiπ + 1 = 0
Algorithmist
Algoritma
Here is a version of Vidya using a P variable that matches MetaStock's built-in Variable Moving Average. You can overlay them in different colours on the same chart to satisfy yourself that they are indeed the same (but remember to use the same number of periods). There is a small difference at the start due to different initialisation, after which they are identical. The coding is spelled out for the benefit of anyone studying the book. It can be adapted by adding a variable input for the CMO length (9), or made universal by replacing each C with a P, or the Abs(CMOsc) can be replaced with a different volatility index that ranges between 0 and 1.

from HHP​

Chande's Vidya Using P Variable - Version I
Pds:= Input("Number of Periods?",1,1000,20);
Alpha:= 2/(Pds+1);
{Chande Momentum Oscillator}
{UD = Up day}
{DD = Down day}
UD:= Sum((C-Ref(C,-1))*(C>Ref(C,-1)),9);
DD:= Sum((Ref(C,-1)-C)*(C<Ref(C,-1)),9);
CMOsc:= (UD-DD)/(UD+DD);
k:= Abs(CMOsc);
Vidya:= (Cum(1) < Pds) * C +
(Cum(1)>=Pds) * ((Alpha * k * C) + (1-Alpha * k) * PREV);
Vidya

Source / From:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap