Teknik Analiz Dünyasına Hoşgeldiniz

Paylaşmak Güzeldir.

  • DİKKAT: Formüller, Sistemler sadece eğitim amaçlıdır. Alım satım, olası anapara kaybı ve diğer kayıplar dahil olmak üzere "YÜKSEK RİSK" içerir.
  • “Hiç zengin olan bir teknik analist görmedim” diyenlere hep gülmüşümdür. Bu kadar saçma ve küstahça bir şey daha duymadım. Dokuz yıl boyunca temel analiz kullandıktan sonra, teknik analizci olarak zengin oldum. “ (Marty Schwartz)

Al Sat Sistemi Commodity Channel Index Buy & Sell Signal

Bir ticaret sistemi, finansal piyasalarda alım satımla ilgili belirli kurallara sahip belirli ayarlara dayanır. Bir dizi işlemin istatistiksel bir analizini alır ve ondan kar sağlayan geçmiş performansları içerir. Bu stratejiyi bir ticaret sistemi olarak adlandırmadan önce, başarısını ve bir süre başarılı kalma yeteneğini garanti altına almak için bir dizi teste tabi tutulur. Bir ticaret stratejisi asla sabit bir karı garanti etmez. Kısa sürede kar etmek için "al" ve "sat" sinyalleri sağlayacak belirli algoritmalardan veya ayarlamalardan oluşur. Pazar her zaman değiştiği ve algoritmalarda veya ticaret sisteminde yapılan yeni ayarlamaların da değişmesi gerektiğinden, asla sabit bir kar oranını garanti etmez. Alım satım sistemleri genellikle zaman içinde görülür, hisse senetleri ve forex piyasaları sürekli alım veya satım sinyalleri verir.

algoritma

→ein+1=0←
Algorithmist
Algoritma
Katılım
23 Eki 2020
Mesajlar
1,690
rev. 01/06/97

This system generates buy and sell signals based on the criteria using the Commodity Channel Index indicator. It enters a long position when yesterday's 14 period CCI is greater than -250 and today's 14 period CCI is less than -250. It will close long according to the criteria you specify in close long. It enters a short position when yesterday's 14 period CCI is less than 250 and today's 14 period CCI is greater than 250 and closes short accordingto the criteria you specify in close short.​

Commodity Channel Index Buy & Sell Signals
Enter Long:
When( Ref(CCI( 14 ) ,-1 ) ,> ,-250 ) AND When(CCI( 14 ) ,< ,-250 )
Close Long:
When( enter your criteria here )
Enter Short:
When( Ref(CCI( 14 ) ,-1 ) ,< ,250 ) AND When(CCI( 14 ) ,> ,250 )
Close Short:
When( enter your criteria here )​

** You can change to a different periodicity other than 14 by changing every occurrence of 14 with the desired periodicity.​
Source / From:
???​
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap