Teknik Analiz Dünyasına Hoşgeldiniz. Paylaşmak Güzeldir.

Yayından kaldırmak istediğiniz formüller için algoritmabul@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz... 

• DİKKAT: Formüller, Sistemler sadece eğitim amaçlıdır. Alım satım, olası anapara kaybı ve diğer kayıplar dahil olmak üzere "YÜKSEK RİSK" içerir.
  • İki tür insan para kaybeder “Hiçbir şey bilmeyenler ve her şeyi bilenler” (Lenzner)

Teknik Analiz Ichimoku Cloud

Teknik Analiz
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

algoritma

eiπ + 1 = 0
Algorithmist
Algoritma
Ichimoku Cloud

1. Tenkan-sen (Conversion Line): (9-period high + 9-period low)/2))
  2. Kijun-sen (Base Line): (26-period high + 26-period low)/2))
  3. Senkou Span A (Leading Span A): (Conversion Line + Base Line)/2))
  4. Senkou Span B (Leading Span B): (52-period high + 52-period low)/2))
  5. Chikou Span (Lagging Span): Close plotted 26 days in the past

Ichimoku Bulutu, 1930’lu yılların sonlarına doğru Goichi Hosada adlı bir Japon gazeteci tarafından kavramsallaştırılmıştır. Ancak bu yenilikçi alım satım stratejisi, on yıllar süren çalışmalar ve teknik geliştirmeler sonrasında 1969 yılında yayınlanabilmiştir. Hosada, bu sisteme Japonca’da ‘bir bakışta denge grafiği’ anlamına gelen Ichimoku Kinyo Hyo adını vermiştir.

Otuz yıllık araştırma ve testin ardından Goichi Hosada, (9, 26, 52) ayarlarının en iyi sonuçları verdiği kararına vardı. O dönemde Japon çalışma takvimi Cumartesi günlerini de içerdiğinden 9 rakamı bir buçuk haftayı temsil ediyordu (6+ 3 gün). 26 ve 52 rakamları ise sırasıyla bir ve iki ayı işaret etmekteydi.

Bu ayarlar çoğu alım satım ortamında halen tercih edilse de, grafikçiler farklı stratejilere uyması için ayarlarda herhangi bir zaman düzenleme yapabilir. Örneğin kripto para piyasalarında pek çok tacir, Ichimoku ayarlarını -(9, 26, 52)’yi (10, 30, 60) olarak- değiştirerek 7/24 piyasaları yansıtacak şekilde düzenler. Bazıları daha da ileri giderek hatalı sinyalleri azaltmak amacıyla ayarlarını (20, 60, 120) olarak belirler.

Halen ayarları değiştirmenin ne kadar verimli olduğu konusunda süregelen bir tartışma vardır. Bazıları ayarları değiştirmenin anlamlı olduğunu iddia ederken diğerleri standart ayarları terketmenin sistemin dengesini bozacağını ve çok sayıda hatalı sinyal üreteceğini savunur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap
Başlatan Benzer Konular Forum Cevap Tarih
algoritma I 0
algoritma I 0
algoritma I 0
algoritma C 0