Teknik Analiz Dünyasına Hoşgeldiniz. Paylaşmak Güzeldir.

Yayından kaldırmak istediğiniz formüller için algoritmabul@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz... 

• DİKKAT: Formüller, Sistemler sadece eğitim amaçlıdır. Alım satım, olası anapara kaybı ve diğer kayıplar dahil olmak üzere "YÜKSEK RİSK" içerir.
  • Bir Japon Atasözü der ki; Sanatçıyım diyebilmek için, ustanı geçeceksin ve kendini geçecek bir öğrenci yetiştireceksin.

Eğitim Teknik Analiz Öğreniyorum -2- Çiziyorum

Teknik Analiz Eğitimi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Teknik analiz öğreniyorum 1 başlangıçtaki pdf dökümanı okudunuz. Belli bir şeyler aklınızda kaldı indikatör osilatör trend kanalı hareketli ortalama macd rsi belli kesişimler hacim çizgiler düşen trend yükselen trend yatay piyasa ve tuzaklar .Herhangibir enstrümanın internette grafiğine bakarak ilerleyeceğiz

ilk grafik google da XU100/USDTRY yazıp aratıyoruz çıkan grafik aşağıdadır

xu100usdtry.md.png
ilk dikkatimizi çeken aşağıda macd ve rsi dir Elliott Dalgası; Elliott Dalga teorisi, en çok kabul gören ve çok kullanılan teknik analiz biçimlerinden biridir. Piyasadaki topluluk psikolojisinin doğal ritmini açıklar ve dalgalar halinde kendini gösterir. Elliott dalgalarının özü, fiyatların trend oluşturan itki aşamaları ve bunların düzeltme aşamalarını oluşturan safhalar arasında dönüşümlü olmasıdır. En basit ve anlaşılır biçimde, itkiler 5 düşük dereceli dalga içerir ve düzeltmeler 3 düşük dereceli dalgaları içerir.
belli bir çalışma ve hesaplama sonucu oluşmuş bir prensiptir saygı duyarız neydi teknik analiz geçmişin analizi olmuş olanların analizi

ikinci bir garafiğe bakalım yine google aramalarda çıkan ikinci grafik

xu100usdtry-2.md.png
dikkatimizi çekenler düşen ve yataylar

üçüncü ve son grafiğe bakalım google aramalar XU100/USDTRY

xu100usdtry-3.md.png
dikkatimizi çekenler macd stokhastik rsi ve düşen

başladığımız yere dönecek olursak bizde çizeceğiz bunu elle yapmak yerine programın kendi çizmesini isteyeceğiz olmuş olan teknik analiz se düşenleri veya yükselenleri elle birleştirmek risklidir ...

DİKKAT: Formüller, Sistemler sadece eğitim amaçlıdır. Alım satım, olası anapara kaybı ve diğer kayıplar dahil olmak üzere yüksek risk içerir.

teknik analizin matematiğini veya büyük resmi görenler bir mucizeymiş gibi burada kullandığı formülü veya kullandığı tarama formülünü vermezler .İstemek de olmaz çok uzatmadan bir küçük bilgi
macd yıllarca takip ederseniz kaçınılmaz olarak kazanırsınız
x 12 günlük ortalama - 26 günlük ortalama
y çıkan sonucun 9 günlük ortalaması = tetik ve/veya triger
birinci formül
Rahmetli Zargana ait olan trend formülü
BARS:=input("Geriye Bakılacak Bar Sayısı?",10,500,200);
BN:=input("Bitiş Noktası Kaç Bar geride?",-100,0,-10);
ZargaN:=trend(BARS,BN,D);
ZargaN
ikinci formül
Rahmetli Zargana ait trend
BARS:=input("Geriye Bakılacak Bar Sayısı?",10,500,200);
BN:=input("Bitiş Noktası Kaç Bar geride?",-100,0,-10);
ZargaN:=trend(BARS,BN,Y);
ZargaN

XU100/USDTRY bir bakalım bir şeye benzemiş mi

xu100usdtry-4.md.png
en hızlı biçimde 200 bar geri yükselenler ve düşenler bu çizgileri kendimizi rahat hissetmemiz için çizdik.Muhtemelen lineer mi log mu soruları gelecektir. lineer diyenlere saygı duyarız log diyenlere de saygı duyarız .Enstrümanı belli çizgilerle kontrol etme isteğimiz kaçınılmazdır .Kendimizi güvende hissetmek için bunu yaparız .Destek destekden dönmesini bekleriz direnç dirence gelince yine aşağı yönelmesini bekleriz gerçekten böyle mi ¿

Kendimizi dahada güvende hissetmek için biraz daha sınırlayalım.
bar:=cum(1)-1;
A:=C;
DataKanal(A,bar,0,Y,0, D);
DataKanal(A,bar,0,Y,0.236, D);
DataKanal(A,bar,0,Y,0.382, D);
DataKanal(A,bar,0,Y,0.5, D);
DataKanal(A,bar,0,Y,0.618, D);
DataKanal(A,bar,0,Y,0.764, D);
DataKanal(A,bar,0,Y,1, D);
DataKanal(A,bar,0,Y,1.38, D);
c

xu100usdtry-5.md.png
lineer haftalık
0,236 0,382 0,5 0,618 0,764 1 1,38 bir fibonacci sayı dizesi bu 0,125 0,25 0,5 0,75 1 1,25 1,50 de olabilirdi altın oran veya kendi sayı dizinizi de kullanabilirsiniz buradaki amaç geçmişte oluşan fiyatlamaların kontrol altına alınıp kendimizi tahditleyecek çizgilere ihtiyacımız olması

bir lineer grafik daha çizelim
A:=log(C);
EXP(DataKanal(A,bar,0,Y,0, D));
EXP(DataKanal(A,bar,0,Y,0.236, D));
EXP(DataKanal(A,bar,0,Y,0.382, D));
EXP(DataKanal(A,bar,0,Y,0.5, D));
EXP(DataKanal(A,bar,0,Y,0.618, D));
EXP(DataKanal(A,bar,0,Y,0.764, D));
EXP(DataKanal(A,bar,0,Y,1, D));
EXP(DataKanal(A,bar,0,Y,1.38, D));
c

kaynak:
uufuk

xu100usdtry-6.md.png
değişen nedir EXP(Data) tanımlamasında der ki
Matematikte ‘e’ isimli özel bir sayı vardır. e sayısı veya Euler sayısı, matematik, doğal bilimler ve mühendislikte önemli yeri olan sabit bir reel sayı, doğal logaritmanın tabanıdır. Yaklaşık değeri: e = 2.71828….
aynı ekranda sol alt köşede

xu100usdtry-7.md.png

"lin" mousla tıklayarak log geçişi yapalım

xu100usdtry-8.md.png
evet kodla log(c) ve exp le çizginin eular sayısına ulaştık bunca şeyi yapma sebebimiz ne olmuş geçmiş de ne oldu rakamların grafikleştirilmesi
daha fazla yatay çizgi istiyorsanız
A:=log(C);
EXP(DataKanal(A,bar,0,Y,0, D));
EXP(DataKanal(A,bar,0,Y,0.236, D));
EXP(DataKanal(A,bar,0,Y,0.382, D));
EXP(DataKanal(A,bar,0,Y,0.5, D));
EXP(DataKanal(A,bar,0,Y,0.618, D));
EXP(DataKanal(A,bar,0,Y,0.764, D));
EXP(DataKanal(A,bar,0,Y,1, D));
EXP(DataKanal(A,bar,0,Y,1.38, D));
EXP(DataKanal(A,bar,0,Y,0.236, T));
EXP(DataKanal(A,bar,0,Y,0.382, T));
EXP(DataKanal(A,bar,0,Y,0.5, T));
EXP(DataKanal(A,bar,0,Y,0.618, T));
EXP(DataKanal(A,bar,0,Y,0.764, T));
EXP(DataKanal(A,bar,0,Y,1, T));
EXP(DataKanal(A,bar,0,Y,1.38, T));
C

xu100usdtry-9.md.png
tercih meselesi yatayları da çizdirdik
Tüm bunları neden yaptık sonuçta haftalık grafiği aç yükselenleri bul düşenleri birleştir şöyle bir uzaktan bak fena durmuyor de ve işleme gir +++mi yoksa geçmiş verileri analiz ederken belli kurallar veya kendi geliştirdiğiniz verilerle analiz edilmesi+++mi

DİKKAT: Formüller, Sistemler sadece eğitim amaçlıdır. Alım satım, olası anapara kaybı ve diğer kayıplar dahil olmak üzere YÜKSEK RİSK içerir.

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap
Başlatan Benzer Konular Forum Cevap Tarih
algoritma Kurs-Eğitim 0
algoritma Machine Learning Algorithms - Makine Öğrenimi Algoritmaları Temel Analiz BORSA 0
algoritma Algoritma 14
algoritma Kurgusal Stratejiler - Beyin Fırtanası 0
algoritma Matriks 5
algoritma Serbest Yazı 0
algoritma Matriks mi iDeal mi Metastock mu Amibroker mu❓ 1
algoritma Kripto Para Hakkında Tüm Soru ve Cevaplar 1
algoritma Teknik Analiz Öğreniyorum 0
algoritma Matriks mi iDeal mi Metastock mu Amibroker mu❓ 0
algoritma Matriks mi iDeal mi Metastock mu Amibroker mu❓ 0
algoritma Matriks mi iDeal mi Metastock mu Amibroker mu❓ 3
algoritma Teknik Analiz Öğreniyorum 0
algoritma Teknik Analiz Tanımlamalar 0