Teknik Analiz Dünyasına Hoşgeldiniz

Paylaşmak Güzeldir.

  • DİKKAT: Formüller, Sistemler sadece eğitim amaçlıdır. Alım satım, olası anapara kaybı ve diğer kayıplar dahil olmak üzere "YÜKSEK RİSK" içerir.
  • “Hiç zengin olan bir teknik analist görmedim” diyenlere hep gülmüşümdür. Bu kadar saçma ve küstahça bir şey daha duymadım. Dokuz yıl boyunca temel analiz kullandıktan sonra, teknik analizci olarak zengin oldum. “ (Marty Schwartz)

Al Sat Sistemi Buy Trigger Trading System by Glenn Wallace

Bir ticaret sistemi, finansal piyasalarda alım satımla ilgili belirli kurallara sahip belirli ayarlara dayanır. Bir dizi işlemin istatistiksel bir analizini alır ve ondan kar sağlayan geçmiş performansları içerir. Bu stratejiyi bir ticaret sistemi olarak adlandırmadan önce, başarısını ve bir süre başarılı kalma yeteneğini garanti altına almak için bir dizi teste tabi tutulur. Bir ticaret stratejisi asla sabit bir karı garanti etmez. Kısa sürede kar etmek için "al" ve "sat" sinyalleri sağlayacak belirli algoritmalardan veya ayarlamalardan oluşur. Pazar her zaman değiştiği ve algoritmalarda veya ticaret sisteminde yapılan yeni ayarlamaların da değişmesi gerektiğinden, asla sabit bir kar oranını garanti etmez. Alım satım sistemleri genellikle zaman içinde görülür, hisse senetleri ve forex piyasaları sürekli alım veya satım sinyalleri verir.

algoritma

→ein+1=0←
Algorithmist
Algoritma
Katılım
23 Eki 2020
Mesajlar
1,690
Buy Trigger Trading System

Enter Long:

{System Tester options are set to enter on the Close}
BuyTrigger:=(MOV(C,10,E) - MOV(C,30,E)) / MOV(C,30,E);
BuyTrigger > 0.05


Close Long:

BuyTrigger:=(MOV(C,10,E) - MOV(C,30,E)) / MOV(C,30,E);
BuyPrice:= If(PREV <= 0,
{Then did you go long today?}
If(BuyTrigger > 0.05, CLOSE, 0),
{Else did you exit today?}
If(Close >= PREV*(1+BuyTrigger), -PREV,
PREV));
BuyPrice < 0

In this formula, BuyPrice is the close on the date BuyTrigger exceeds your threshold. If you are in a trade and have just received a sell signal, BuyPrice is redefined as a negative, and System Tester is told to close your long position. If you are not currently in a trade, BuyPrice is assigned a zero value and System Tester is told to watch for a new long entry.

from Glenn Wallace
Source / From:
http://www.guppytraders.com

 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap